Iphone a nasıl uygulama/oyun yüklenir?

Iphone'a nasıl uygulama/oyun (application) yüklenir?

8484 gösterim IPHONE

Iphone'un en büyük özelliklerinden biri olan uygulamaları telefonunuza yüklemek için app store'u kullanıyoruz. Aynı zamanda itunes üzerindendeki appstore dan da yükleme yapabilirsiniz.

Öncelikle wireless veya 3G aracılığıyla internete bağlı olduğunuzdan emin olun. Daha sonra app store'u açın.iphone uygulama

App store'u açınca görünen ekranda alttaki 4 seçenek aracılığıyla aranan uygulama kolaylıkla bulunabilir. Örnek olarak facebook uygulamasını yükleyelim. Search(arama) seçip arama barına facebook yazılınca facebook içerikli uygulamalar dökümleniyor.

apple iphone appstore

En üstteki aradığım uygulama, onu seçiyorum. Uygulamayla ilgili bilgiler karşıma geliyor. Burada install'u seçince yazı "free" ye dönüşüyor. Free seçilince uygulama yüklemeye başlıyor.

iphone oyun uygulama

Bu aşamadan sonra apple üyeliğiniz istenecektir. Eğer yok ise karşınıza gelen adımları takip ederek bir apple kimliği yaratabilirsiniz. Aksi durumda uygulamaları yükleyemezsiniz. Apple kimliğiniz var ise şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır ve uygulama telefonunuza yüklenecektir.

Not: Apple kimliği almak için kredi kartı bilgisi istenecektir. Bunu doğru bir şekilde vermeniz gerekir zira app store daki uygulamaların bir kısmı ücretlidir. Ancak "Free" olarak işaretli uygulamaları yüklediğiniz sürece kredi kartınızdan hiç bir şekilde ücret alınmayacaktır.

Can Everekli

Bilgisayar Mühendisliği - Beykent Üniversitesi

at Facebook Dec 04, 2011