BİLGİ SAYAMIYORUM beta

Bilgisayarlar arası kablosuz ağ nasıl kurulur?

2
Kablosuz bağlantıyı desteklemeyen bir modeminiz varsa ve tek ethernet portuna sahipse bu duruma rağmen internet bağlantınızı kablosuz olarak başka kullanıcılar için paylaşabilirsiniz. Bunun için gerekli olan en temel bileşen kablosuz ağ adaptörü olan ve yayın yapabilen bir donanıma sahip olmanızdan başka birşey değil.Geriye kalan işletim sisteminizden bilgisayarlar arası bir ağ kurmak ve yayın yapmaktan ibaret. Öncelikle;
 
Windows 7 işletim sistemi için:
Denetim Masası --> Ağ ve internet başlığı antındaki --> Ağ durumu ve görevlerini görüntüle seçeneğini seçin.
  • Buradan Ağ ve Paylaşım Merkezine ulaşacaksınız.(Daha kısa bir yoldan ulaşmak için görev çubuğundaki bağlantı durumunuzu gösteren simgeyi kullanabilirsiniz.)
  • Bu pencerede "Yeni bağlantı ve ağ kurun" seçeneği ile asıl işlemimizi başlatıyoruz. 
  • "Kablosuz geçici(bilgisayarlar arası) ağ kur" seçeneği ile ilerliyoruz.
  • Bu kısımda servis hakkında bilgilerin yanı sıra bilgisayarlar arası mesafenin limiti ve uyarılar bulunmaktadır. Bilgilendikten sonra devam ediyoruz.
  • Bu pencerede klasik kablosuz bağlantı için gerekli ağ adı(SSID),Servisin ön gördüğü şifreleme algoritmalarının seçimi(dilerseniz kimlik doğrulaması yok diyerek şifresiz de kullanabilirsiniz) ve şifre bilgilerinizi giriyorsunuz. İleriki zamanlarda kullanım için "Bu ağı kaydet" seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Buradaki işleminiz bittikten sonra devam edin.
 
Son olarak gelen penceremiz bize ağımızın başarılı bir şekilde kurulduğunu ve kullanıma hazır olduğunu belirtmekte ve son kez ağ bilgilerini size hatırlatmakta.Kapat ile işlemimizi sonlandırıyoruz.Artık ağımız hazır olduğuna göre internet bağlantınızı paylaşmak istediğiniz kullanıcılar kendi bilgisayarlarındaki kablosuz ağ bağlantı listesinde yaptığınız yayını görebilir.

BENZER 7

Kimse etkileşime girmemiş

ETİKETLER