BİLGİ SAYAMIYORUM beta

Ağdaki bilgisayara nasıl statik ip verilir?

0

Öncelikle bu iş için modeminiz ipsini bilmeniz gerekiyor. Bunu başlattan çalıştıra cmd yazıp bulucaz. Cmd ekranına girdikten sonra "ipconfig" yazıyoruz ve bize iplerimizi döküyor. Önümüze gelen listede "Varsayılan ağ adresi"(default gateway) modemimizin ipsini temsil ediyor.

 

CMD ile işimiz bitti, şimdi başlat menüsünün en sağ altında görünen monitör simgesine tıklayıp "ağ paylaşım merkezi" (network connection and sharing center)ne tıklıyoruz.

 

Karşımıza gelen ekranda soldaki menüden "adaptör ayarlarını değiştir"(change adapter settings)e tıklıyoruz.

 

Burda eğer birden fazla ağ aygtınız varsa hepsi karşınıza gelecektir. Internete bağlandığınız ağ aygıtını seçmeniz lazım. İlk adımda monitöre tıkladığımızdakarşımıza gelen ufak penceredeki aygıt doğru aygıtımız. Doğru aygıtı seçtikten sonra sağ tıklayıp özelliklere basıyoruz.

 

Karşımıza gelen ekranda "Aşağıdaki ip adresini kullan"ı seçip kullanmak istediğimiz ip adresini yazıyoruz. "Alt ağ maskesi"ne geldiğiniz zaman kendisi bir ağ maskesi veriyor eğerki doğruysa hiç ellemeye gerek yok. "Var sayılan ağ adresi"ne modeminizin ipsini yazıyoruz ve kendi ağımız üzerinde bilgisayarımızın ipsini sabitlemiş oluyoruz.

BENZER 7

Kimse etkileşime girmemiş

ETİKETLER